1. Ar man tinka bet kokio tipo klausos aparatas?


Ne, priklauso kokį turite klausos sutrikimo lygį bei kokie yra Jūsų lūkesčiai.

       2. Nežinau kokį klausos aparatą man įsigyti, ką galėtumėte rekomenduoti?


Rekomenduoti galima tik žinant konkrečia situaciją ir tam tikras svarbias aplinkybes, kaip: ar buvo operuota ausis, ar pasitaikė traumų, kaip žmogus girdi ramioje aplinkoje ir kt., visą informaciją pateiktumėte konsultantui.

       3. Įsigijau klausos aparatą, kaip pradėti ji nešioti?


Rekomenduojama pradėti nuo kelių valandų per parą, nesvarbu, ar tai būtų pirmasis Jūsų klausos aparatas, ar tiesiog naujas, kadangi smegenys turi priprasti prie naujos pagalbinės priemonės.

       4. Įsigijau klausos aparatą, bet visgi jis man per silpnas/netinkamas, ar galiu pasikeisti į kitą?

Taip, nepažeista klausos aparatą Jus galite pasikeisti į Jums tinkama per 14 dienų.

       5. Noriu padovanoti klausos aparatą artimam žmogui, tačiau nesu įsitikinęs, kad jis jį nešios, ar būtų galimybė grąžinti klausos aparatą?*


Grąžinimas galimas, tikslios sąlygos nurodomos pirkimo metu

       6. Ar man kompensuos ligonių kasos įsigytą klausos aparatą?


Šiuo klausimu patariame kreiptis į ligonių kasas dėl informacijos, kadangi atvejai yra skirtingi.


       7. Kokį rinktis klausos aparatą, skaitmeninį ar analoginį?

Skaitmeniniai klausos aparatai, prieš perduodami Jums garsus, juos filtruoja ir apdoroja. Garsai tampa aiškūs. Šalina pašalinius garsus, trukdžius, slopina garsą, panašų į „cypimą“. Prisitaiko prie Jūsų ir ryškina garsus tuos, kuriuos norite girdėti.

Analoginiai klausos aparatai aplinkoje sklindančius garsus dažniausiai Jums perduota be jokio filtravimo, visus vienodai pagal Jūsų klausą.

       8. Klausos aparatas cypia - ką daryti?

Dažniausia to priežastis – blogai įsidėtas klausos aparatas. Svarbu, kad tiek aparatas, tiek silikoninis antgaliukas būtų tinkamai prigludęs, tvirtai laikytųsi ausies landoje.

Jei „cypimas“ nedingsta tinkamai įdėjus klausos aparatą, pažiūrėkite, ar nėra trūkusi garsoperdavimo šlangutė. Gali būti mikro įtrūkimai, kurių plika akimi gali nesimatyti, jei nepavyksta pašalinti trūkumo, kreipkitės į aptarnavimo centrą.

       9. Kaip dažnai reikėtų keisti klausos aparato elementus?

Priklauso kiek valandų nešiojate klausos aparatą ir kokius elementus naudojate. Prastesni elementai Jums gali tarnauti ir dieną, geresni iki kelių savaičių. Pajutus, kad pradėjote girdėti ženkliai silpniau, sunku suprasti girdimus garsus, vertėtų elementą pakeisti.

       10. Ar norint įsigyti klausos aparatą būtina turėti audiogramą?


Klausos aparatus pritaikome praktiškai, tad ją turėti nėra būtina.

       11. Ką daryti jeigu žmogus kuriam norime nupirkti klausos aparatą negali pats atvykti (išsibandyti klausos aparatų?


Informaciją, kurią reikėtų pateikti konsultantui galite ir Jus. Kuo daugiau žinosite apie žmogų, tuo viskas bus paprasčiau. Galite prieš atvykdami atkreipti dėmesį, kaip žmogus reaguoja į skirtingus garsus, pavyzdžiui: durų skambutį, stuksenimą pirštais į stalą, kaip garsiai klausosi radijo ar žiūri televizorių, ar reikia šaukti norint, kad žmogus Jus suprastu, ar pakanka šiek tiek pakelti balso toną. Galbūt žmogus labiau perskaito iš Jūsų lūpų sakomus žodžius nei juos išgirsta, ar yra buvę ausies operacijų, traumų.